#Výnimočné projekty

DOM MALŽENICE

NA PRVÝ POHĽAD NENÁPADNÝ RODINNÝ DOM S VEĽKÝM SRDCOM A POTENCIÁLOM !

Po ceste do Trnavy natrafíme i na malebnú obec nachádzajúcu sa severovýchodne od metropoly Trnavského kraja. A práve v tejto dedine máme na predaj rodinný dom v radovej zástavbe, ktorý stojí nielen za zmienku, ale i za povšimnutie. Aby sme vám priniesli čo najhodnovernejší opis tejto zaujímavej nehnuteľnosti, vyspovedali sme priamo jeho majiteľku.

VP: Na tomto mieste ste so svojou rodinou prežili krásne roky plné tých najkrajších a nezabudnuteľných spomienok. Vráťme sa však pekne na začiatok. Prečo ste sa rozhodli vybrať si za svoj domov práve túto obec ? Čím vás oslovila?

M: Hlavnou výhodou tejto obce je jej poloha. V jej blízkosti sa nachádzajú hneď 3 veľké okresné mestá. Len 8 km od Malženíc sa nachádza Trnava. V takej istej vzdialenosti je od obce mesto Hlohovec. Do 25 km je vzdialené kúpeľné mesto Piešťany. Taktiež výborné je napojenie na diaľnicu D1 a R1. Aj občianska vybavenosť tejto obce je na veľmi dobrej úrovni. Nachádzajú sa tu potraviny, pošta, reštaurácia, penzión, materská a základná škola sú hneď cez cestu. Na večerné prechádzky s deťmi či vo dvojici určite využite park Húština a fanúšikovia futbalu isto ocenia kvalitný futbalový tím a o program na nedeľu budú mať postarané.

VP: Radový dom. Niektorí ľudia sa takéhoto typu nehnuteľnosti boja. Panujú fámy o nedostatku súkromia, hlučnosť, menší pozemok, atď…Aký je váš názor a osobná skúsenosť?

M:V predchádzajúcej otázke ste sa ma pýtali, prečo som si vybrala práve túto obec. Dôvodom bola hlavne nehnuteľnosť, ktorá sa mi zapáčila hneď na prvý pohľad. Všetko je o uhle pohľadu človeka, ktorý si svoju nehnuteľnosť vyberá. Pretože to, čo môže jeden považovať za nevýhodu, môže iný človek vnímať ako výhodu. Mňa zaujalo dispozičné riešenie domu, pretože ľudia majú pri vyslovení „bývam v radovke“ pocit, že priestory v dome sú stiesnené, že sú to vlastne byty nie domy. Ale zdanie zvonka veľmi klame. Dom je naozaj priestranný. Pre mňa osobne bola výhoda, že k domu je menší pozemok. Samozrejme tá rodina, ktorá hľadá priestranný pozemok, môže vnímať veľkosť pozemku ako nevýhodu. Ale rodina, ktorá napríklad žila v meste v byte a má záujem len o priestor pri dome na odpočinok, tej bude veľkosť pozemku vyhovovať. Na záhrade máme veľkú prekrytú terasu, prístrešok na bicykle a kosačku, taktiež vyvýšené záhony. Tak kto chce pestovať v malom, môže. Záhradu máme zo všetkých strán oplotenú, preto som za 9 rokov nepocítila nedostatok súkromia. A taktiež domy sú odhlučnené, susedov nepočujete.

VP: Váš dom musí človek jednoznačne vidieť ! Nás osobne veľmi oslovil prakticky a komfortne využitý každý m2. Čo na ňom milujete vy sama?

M: Áno, aj ja považujem za veľkú výhodu tohto domu jeho dispozičné riešenie. Rozdelenie na dennú a nočnú časť. Prízemie je denná a poschodie nočná časť. Keďže dom nie je podpivničený, určite každý ocení technickú miestnosť a komoru, kde je možnosť uložiť všetky tie potrebné veci, ktoré nechceme, aby boli viditeľné pre návštevy. Ďalšou výhodou je bezproblémové parkovanie. K domu prislúchajú až 2 parkovacie miesta. Čo je určite veľká výhoda v porovnaní s bývaním v meste. Taktiež nízke mesačné náklady považujem za dôležitú výhodu. Práve preto, že je to radový zateplený dom, sú náklady na vykurovanie naozaj veľmi nízke v porovnaní so samostatne stojacim domom či bytom.

VP: V akom štýle ste sa rozhodli zariadiť váš dom? Má nejaké vychytávky ?

M: Dom je zariadený v modernom štýle – prevláda biela, zelená a šedá farba. Pri zariaďovaní sa dbalo hlavne na praktickosť, aby dom disponoval veľkým množstvom úložného priestoru. V dome sa nachádzajú 3 veľké vstavané skrine na mieru. Pričom takou vychytávkou je, že v jednej zo skríň je skrytý kotol aj s bojlerom, aby nebol na očiach na chodbe. Dom má spätnú klapku na kanalizácii, čo je tiež veľmi praktické.

VP: V akom stave sa predáva vaša nehnuteľnosť?

M: Nehnuteľnosť sa predáva komplet zariadená. Ak si dom kúpite, stačí ho vymaľovať podľa vlastných predstáv a nasťahovať sa. Záhrada je oplotená okrasným betónovým plotom. Nachádza sa tu prekrytá terasa a prístrešok. Vzadu sa nachádza aj bránka, takže na záhradu sa dokážete dostať aj zo zadnej strany pozemku.

VP: Pri radovej zástavbe sú veľmi dôležité vzťahy so susedmi. Aká je tu komunita?

M: V radovej zástavbe bývajú hlavne rodiny s deťmi. Niektoré rodiny sem prišli už s deťmi, ale veľa detí sa narodilo až tu. Sú z nich kamaráti, máme tu spoločné ihrisko, kde trávia čas rodičia aj deti spolu. Organizujú sa tu aj spoločné grilovačky. A tiež, keď vám príde kuriér a vy nie ste doma, nie je problém, aby nemal kto vyzdvihnúť zásielku.

VP: Komu by ste odporúčali takýto druh bývania?

M: Z môjho pohľadu je dom vhodný hlavne pre rodiny s deťmi. Pre rodiny, ktorí na jednej strane ocenia blízkosť mesta, kde si dokážu vybaviť všetky potrebné veci k životu. Ale po celom dni budú radi za ticho života na dedine, kde im tento dom a jeho záhrada poskytnú priestor na oddych, grilovačky s rodinou a priateľmi.

VP: A na záver - Čo by ste odkázali novým majiteľom?

M: Záujemcom odkazujem, aby neváhali a prišli si nehnuteľnosť prezrieť. Fotky nedokážu úplne zachytiť realitu žiadnej nehnuteľnosti. Aby dali na emóciu, ktorú ucítia pri obhliadke. Ako na nich osobne bude dom pôsobiť. A budúcim majiteľom želám, aby sa im dobre bývalo, aby využívali všetky benefity tejto nehnuteľnosti a lokality.